9 parimat TED-loengut vanematele

TED-loengud on päris imelised – kui neid vaatama hakata, on raske lõpetada. See ei ole halb asi arvestades, et nad on tõsised jutud huvitavatel teemadel. Leidsin, et TED-loengud vanematele on väga sisukad ja toredad asjad mida vaadata eriti, kuna tänapäeval vanem olla on üks väga raske asi. On tore teada, et sa ei ole selles üksi!

See oli ka põhjuseks, miks otsustasin kokku panna sellel teemal kõige huvitavamad ja asjalikumad TED-loengud, mis kindlasti lähevad minu “peab vaatama” kategooriasse.

1 – Jennifer Senior: For parents, happiness is a very high bar

Lapsevanemaks olemine + ärevus on kombinatsioon mis on teada enamus vanematele. Ei ole olemas lapse ideaalse kasvatamise käsiraamatut, nii et lapse kasvatamine teatud standardini (mida ei ole kusagil määratud) on väga pingeline. See loeng annab sulle teada, et sa teed kõike hästi ja on nagu suur kallistus kõikidele stressipallidele. Love it!

2 – Rita Pierson: Every kid needs a champion

Rita TED-loeng pakub suurepärast läbinägelikkust laste ja nende õpetajate suhete ja sidemete tähtsuse kohta. “Lapsed ei õpi inimestelt, kes neile ei meeldi.” Õpetajate ja kasvatajate roll meie laste elus on nii võimas. Kui lastel on õpetaja, kes usub nendesse ja kes ei heida neid kõrvale, see võib olla lapsele elu muutev.

3 – Roberto D’Angelo ja Francesca Fedeli: In our baby’s illness, a life lesson

Kui rääkida vanemate väljakutsetest, siis tõsise haigusega tegelemine on kindlasti üks kõige raskemaid asju. See on väga hea loeng, mis annab ülevaate kuidas vanemad kelle lapsed on olnud väga haiged tunnevad ja millised väljakutsed on üle elatud. Sellises olukorras paljud vanemad süüdistavad ennast – mida ma tegin valesti? Miks ma seda ei märganud? Mulle nii meeldib kuidas nad olukorraga kohanesid ja surusid ennast läbi kõikide katsumuste. Oh, kõik need emotsioonid!

4 – Sarah Kay: If I should have a daughter…

See imeilus loeng algab uskumatu luuletusega, mis paneb mõtlema mida me tegelikult tahame oma lastele siin maailmas. Ma armastan seda, kuidas Sarah räägib kommunikatsiooni seinte maha lõhkumisest oma õpilastega (enamikult teismelistega), kes tunnevad, et neil ei ole midagi öelda. Tänu Sarah meetodile, õpilased lõpuks avanesid ja jagasid oma tundeid ja mõtteid.

5 – Adora Svitak – What adults can learn from kids

Üks minu lemmik TED-loenguid, ja seda mitte ainult sellepärast, et seda esitab 12-aastane tüdruk. Adora usub, et õppimine peaks olema kahes suunas, kus lapsed õpivad täiskasvanutelt ja täiskasvanud lastelt. Ta selgitab, kuidas lapsed ei näe takistusi nagu näevad vanemad inimesed ja sellepärast nende võimaluste ulatus on palju laiem. Väga hea meeldetuletus meile, kui me ütleme “ära tee seda” oma lastele.

6 – Jamie Oliver: Teach every child about food

Seda loengut vaadates mulle jäi kõige rohkem silma Jamie kirg lastele õpetada päris toidu kohta ning lisaks, kuidas saada head toitu koolidesse üle maailma. Nii tähtis sõnum meie lastele!

7 – Rufus Griscom and Alisa Volkman: Exploding 4 Taboos of parenting

Otseses mõttes iga lapsevanem seostub selle loengu teemaga. Rufus ja Alisa lõid veebilehe Babble (pärast Disney ostsis selle), et jagada päris elulisi lapsevanemate hetki. Väga värskendav ja naljakas loeng millega saame kõik ennast seostada. See tõe poolest avab meie silmi kui üksikult vanemad võivad ennast tunda ja kui paljud vanemad tunnevad täpselt samamoodi.

8 – Reshma Saujani: Teach girls bravery, not perfection

Väga hea loeng tüdrukute vanematele – kutsub välja teistsuguse lähenemise oma tütardega suhtlemisel, ja kuidas me peaksime neid julgustama riske võtma, selle asemel et olla “täiuslik”. Reshma paneb mõtlema, kuidas tüdrukud võivad ja peaksid käituma ja kuidas me saaksime vähendada soolist ebavõrdsust.

9 – Gever Tulley: 5 dangerous things you should let your children do

Kas sa arvad, et me kaitseme oma lapsi liiga palju? Me tihti mõtleme kõikidest võimalikest ohtudest, millega meie lapsed võivad kokku puutuda. Gever tõestab, kus tegelikud ohud asuvad ja kuidas me saame ohutult lasta oma lastel teha “ohtlikke” asju.

♥ See on väga väike nimekiri headest TED-loengutest vanematele, mis olemas on. Ma loodan, et see inspireerib ja aitab teid.

♥ Kuulake, õppige, küsige küsimusi ja teadke, et te ei ole üksi!