KUIDAS KUJUNDADA BEEBITUBA?

Koos beebi sünniga tulenevad lõpmatu arv otsuseid, millest mõned võivad tunduda üsna hirmutavad ja rasked. Selle tõttu otsustasime aidata teid vähemalt ühe suure otsusega, mis õigesti planeerides võib tegelikult olla päris lihtne ja lõbus.

Oleme koostanud “go-to” plaani, kuidas õigesti disainida beebituba. Kõige tähtsam asi lapsetoa disainimise juures on luua koht, mis teeb sind õnnelikuks ja rahulikus, tuba mis paneb sind naeratama. See saab olema koht, kus sina ja sinu väike hakkate veetma palju aega. Tähtis on võtta rahulikult ja mitte kiirustada!

1. Otsusta toa eesmärgid

Jah, beebitoa eesmärk on lapsel seal magada. Kuid selle disainimise juurde käib veel palju faktoreid mille peale tuleb eelnevalt mõelda.

Mida sina ja sinu beebi hakkate toas tegema? Kas sa toidad teda seal, või kuskil mujal? Kas hakkad mähkmeid seal vahetama? Millal ta hakkab seal magama? Kas sa ise veedad seal rohkem aega ja kas keegi teine hakkab lisaks seal aega veetma? Kui kauaks sa kavatsed jätta toa selle disainiga? Kui kaua sinu laps jääb sinna tuppa? Vastused nendele küsimustele aitavad sul otsustada mis mööblit sa vajad ja kas valitud ruum on piisavalt suur selle jaoks.

Mis tunde sa soovid sellelt toalt saada? Kas tuba tuleb mugav ja rahulik? Moderne ja lahe? Värske ja puhas? Selle otsustamiseks võib vaadata ideid disainikataloogidest ja näiteks Pinterestist, kuid ma soovitaksin küsimustele vastata enda sisetunnet arvesse võttes. Mõtle, mis stiil sulle endale kõige rohkem sobib. Sinu laps on liiga väike, et aru saada disainielementidest. Peale sinu lapse, oled sina see, kes seal toas kõige rohkem aega veedab.

2. Koosta nimekiri

Kui sa oled otsustanud toa eesmärgid, siis on aega hakata tegema nimekiri kõikidest sisustuselementidest, mis täidavad neid eesmärke. Kui sa kavatsed last toita beebitoas, siis sa vajad mugavat istekohta, kus olla. Lisaks väikest lauda selle tooli kõrvale. Kas sa hakkad lapse mähkmeid seal vahetama? Siis sa vajad mähkimisalust, mingisugust mähkme prügikasti ja kohta kuhu panna kõik mähkmed, rätikud ja muud vajalikud tarbed. Kuhu sa kavatsed panna lapse riided? Sa vajad garderoobi ja kohta kuhu panna mustad riided.

Peale nimekirja koostamist, otsusta mida sa vajad kõige varem. Oleks abistav, kui koostad nimekirja kolmes kolonnis – “Kindlasti vajan”, “Tore oleks” ja “ekstra”. Paljusid asju sa vajad alles siis, kui beebi on natuke vanem (nagu beebivoodi, mänguasjad ja mänguasjakast). Neid võib osta hiljem, kui sul on rohkem vaba raha ja aega.

3. Otsusta, mis tüüpi tooteid osta

Nüüdseks, oled otsustanud beebitoa eesmärgid ja teinud nimekirja kõikidest vajalikkudest asjadest. Järgmiseks on tarvis hakata välja valima mida täpselt osta. Otsi ideid blogidest, Pinterestist ja beebipoodidest. Loe ja võrdle beebitooteid, brände ja materjale. Jäta meelde ja keskendu toa tundele (mille otsustasid esimese punkti juures), kui otsustasid modernse toa kasuks, siis otsi modernset mööblit. Kui tahtsid rahulikku tuba, siis mine neutraalsete värvidega.

Saadaval on tuhandeid valikuid, võta aega otsuse tegemisel. Lapse tooted võivad olla väga kallid, kuid nad peavad olema ohutud, nii et ära kiirusta.

4. Disain ja värvid

Nüüdseks oled otsustanud mis tüüpi tooteid osta. Loo pilt, milline tuba võiks välja näha (seda saab alustada juba punktis 3). Ma olen leidnud, et parim viis tuba kujutada on koostada disainikava. Selleks, joonista tuba kas paberile, või kasuta arvutipõhiseid programme (nt. Keynote, powerpoint, paint).

Ma soovitan alustada suuremate mööbliesemetega. Enamik juhtudel on beebitoa fookuspunktiks beebivoodi, kuid kui oled otsustanud mingi muu eseme kasuks, siis alusta sellest. Paiguta suuremad sisustuselemendid ja siis hakka mõtlema vahede täitmise peale. Kas sul on vaja mänguasjakasti? Kas vajad teist või suuremat vaipa?

Kui mööbel on paigutatud, hakka mõtlema värvitoonide peale. Kui sa ei plaani tuba ümber dekoreerida paari aasta jooksul, siis mõtle mis sinu lapsele meeldiks ka 2-3 aastasena. Beebid armastavad fookuses värve millele nad saaksid keskenduda. Äkki lisada seinapildid voodi ülesse, mida nad saaksid vaadata. Ära sega palju värve korraga, keskendu paarile mis sobib ja kasuta rohkem neutraalseid toone – magamistuba peaks olema siiski rahustav.

Tekstiile ja seinapilte on lihtsam ümber vahetada kui seina ja mööblit ümber värvida. Olemas on tohutult palju erinevaid vaipu, kardinaid, seinapilte ja voodikatteid. Lisaks, kõik need dekoratiivsed sisustuselemendid ei ole koheselt vajalikud, nii on sul rohkem aega otsustamiseks.

5. Tee tuba enda omaks

Nüüdseks on sul disainikava enam vähem valmis. On aeg viimistleda sinu disain, lisada viimased detailid ja siduda tuba erinevate disainielementidega. Arvatavasti me kõik tahame, et meie lapsetuba näeks välja nagu Pinterestist, kuid tegelikult peaksime me lisama natuke ennast sinna – kas paar perepilti või vanaema kootud tekike.

Mõtle läbi kõik pisimad asjad mida sa seal tegema hakkad. Sa siiski veeda selles toas väga palju aega. Lisa paar praktilist asja nagu raamaturiiul, telefonilaadija (kuhu paned selle laadija, kas see on toolile piisavalt lähedal). Soovitavalt mänguasja riiul või võrk, kus on kerge neid haarata last magama pannes.

Ja see ongi kõik – disainikava on valmis ja aeg hakata seinu värvima ja poodlema.

♥ Kodu sisustamine ja disainimine vajab aega ja kannatust, ja väga tihti tundub, et see ei saa mitte kunagi lõpetatud. Pidage meeles, et kui tuba saab valmis, siis te naudite seda niivõrd palju rohkem, just kuna panite palju vaeva sinna sisse.

♥ Beebituba on ideaalne koht, kus saad kujundada midagi huvitavat ja teistmoodi mida sa ei tahaks teha kuskil mujal oma majas.