Mida teha korvhälliga kui laps on üle 9kg?
Korvhälli soetamisel on põhiliseks mureks olnud vähene kasutusaeg – kuni 9kg kaaluvatele beebidele. Kuid tegelikult on võimalik korvhälle kasutada kauem ja erinevatel viisidel.
9kg keeld siiski piirdub korvhälli jalgade ja korvhälli sangade kande võimega. Korvhälli ise tohib edasi kasutada kuni laps mahub sisse, ning seda tasasel ja turvalisel pinnal ilma sangade kasutamiseta, kui beebi on korvhällis.
Selle aasta Mai pühadel külastasin oma õde ja 6 kuuseks saanud õelast Itit, kes on uhke omanik kahele korvhällile. Iti on meil väga kiiresti kasvav laps ja juba ületanud 9kg piiri. Õde mul on väga kurb, et teda ei tohi enam panna korvhälli jalgadele, kuna nad on osutunud peres väga vajalikuks mööbliesemeks. Tema sõnul kokkupandavaid jalgu oli hea panna elutoa nurka ja välja võtta vajadusel ning kiikuvad jalad jäid siiski enamus aja magamistuppa.
Külas olles nägin, et üks korvhällidest oligi paigutatud elutuppa, kuhu olid kõik mänguasjad sisse paigutatud.
Küsisin õe käest kas ta kavatseb korvhällid alles jätta ja kui nii siis millisel eesmärgil. Vastuseks sain, et kindlasti kavatseb ta jätta korvhälli alles järgmise lapse tulekuks, kuid vahepeal kasutab seda mänguasjade hoidmiseks ning üllatuseks minule – Itil väga meeldib korvhällis mängida.
Lisaks õde juba ootab suve, et saaks korvi terrassile maha panna ja isegi piknikule kaasa võtta.
Kuna 1.mail oli Itil 6.kuu sünnipäev, siis tulid ka paar vanemat last sünnipäeva peole. 3 aastane Viki asus kohe korvhälliga mängima ja hakkas oma nukku sinna magama sättima ning veetis enamus õhtut seda tehes. Mõtlesimegi õega, et see korvhäll jääb meile peresse pikemaks ajaks ja tore on näha, et oleme leidnud rohkem kasutusvõimalusi kui algselt arvasime.
Kena üllatusena leidsin, et ka pere kass armastab seal voodis magada.