Müüdid beebide magamise kohta

Esimene vale müüt või arusaam laste magamise kohta on see, et on olemas lahendus, mis kehtib kõikidele beebidele. Mis kehtib ühele ei pruugi kehtida teisele. Siin on veel mõned “kuulujutud” beebide ohutu magamise kohta, mis tuleks ise voodisse panna.

MÜÜT #1: ÄRA MITTE KUNAGI ÄRATA MAGAVAT BEEBIT

Tõde: Sa arvatavasti oled kuulnud seda sadu kordi ja võibolla ise kasutanud seda vabandust, eriti kui sul näiteks mehe vanemad on külas. Kuid see ei ole täiesti õige! Beebi esimeste nädalate jooksul sinu laps peab sööma iga 2-3 tunni tagant. Nii et on aegu, kui sa pead teda õrnalt ja vaikselt ülesse äratama toitmise ajaks.

Ameerika pediaatria akadeemia (AAP) on isegi välja toonud paar meetodit, kuidas beebi äratada: Rääkimine, laulmine ja õrn stimulatsioon; riiete eemaldamine; mähkmete vahetamine või selle teesklemine; vannitamine

Kui rinnaga toitev beebi sööb 8 kuni 12 korda päevas ja pudelibeebi sööb 5 kuni 8 korda päevas, siis ei pea teda enam toitmise jaoks ülesse äratama.

MÜÜT #2: VOODIPEHMENDUSED KAITSEVAD BEEBIT

Tõde: Voodipehmendused võivad näiliselt last kaitsta löökide ja sinikate eest, kuid tegelikult nad võivad osutuda väga ohtlikuks, kuna (nagu muud paksud ja pehmed voodiasjad nagu padjad, beebipesad ja paksud tekid) nad loovad lämbumisohu. Ameerika pediaatria akadeemia (AAP) keelasid voodipehmendused 2011 aastal. Nende sõnul, ei ole nad näinud beebisid, kes oleks saanud tõsiselt viga, kuna lõi oma pea voodis ära, küll aga on olnud palju kordi kus lapsed on viga saanud just pehmenduste tõttu. Soovitame, et lapse voodisse jääks ainult kummiga lina ja laps ise.

MÜÜT #3: HOIA BEEBI MAGAMISTUBA VAIKSENA

Tõde: Muidugi sina võid vajada täielikku vaikust, et jääda magama, kuid enamik vastsündinuid tegelikult armastavad taustamüra koos kussutamisega, nagu näiteks ventilaator. See tundub neile rahustavalt ja tuttavalt, kuna nad kuulsid seda 24/7 sinu kõhus (jah, seal oli neil väga vali). Kui sul tekib raskusi beebi maha rahustamise või magama panemisega, siis soovitame proovida valge müra masinat.

MÜÜT #4: BEEBI PEAKS MAGAMA TERVE ÖÖ 12.NÄDALASELT

Tõde: Iga beebi on selle koha pealt väga erinev. See võib juhtuda millal iganes vahemikus 4 nädalat kuni 4 kuud, kuid tihti hakkab neil tulema terviklik uni alates 4 kuuselt. Kuigi iga beebi on erinev, siis tavaliselt suudavad nad alates 9 kuuselt minna 9-12 tundi söömata.

MÜÜT #5: HILINE UNEAEG KINDLUSTAB SEDA, ET BEEBI MAGAB HOMMIKUL KAUEM

Tõde: Sellega teed endale peaaegu alati karuteene. Siin on miks: Beebi hoidmine kauem üleval õhtul teeb nad üleväsinuks, mis teeb nende magama panemise raskemaks. Kui soovid, et sul beebi magaks kauem järgmisel hommikul, siis sul oleks targem ta varem magama panna. Usu meid ja proovi seda. Pane laps 30 minutit varem magama kui tavaliselt ja nad magavad kauem hommikul.

MÜÜT #6: KOERAD VÕIVAD MAGADA BEEBITOAS

Tõde: Ameerika pediaatria akadeemia (AAP) ei soovita mitte kunagi vastsündinut jätta loomadega üksi. Põhjus: pea 600,000 last hammustatakse koerade poolt igal aastal nii halvasti, et vajavad arstiabi. Isegi mänglev kass võib hüpata lapse voodisse ja teda kratsida.

♥ Soovitame küll kuulata ja arvesse võtta nõuandeid ning soovitusi mida loete ja kuulete, kuid arvestage, et iga beebi on erinev. Õppige tundma, mis sobib ja mis ei sobi teie lapsele.